Hizmetlerimiz


Periyodik Bakım

Kompresör Bakımlarınız Orjinal Yedek Parçayla Zamanında Yapılır.

1.Yıllık Periyodik Bakım Anlaşması

1.a Tüm kompresör markaları ile ilgili yıllık periyodik bakım anlaşması yapabilme.

1.a.a Fabrikada çalışan her kompresör için kendi firmasıyla çalışma (Atlas Copco – İngersoll – Rand – Kaeser v.s) değişik firmalarla çalışma zorunluluğu getirmekte. Bu nedenle maliyet ve fiyat kontrolleri zorlaşmaktadır. Firmamız tüm kompresör markalarına özel servis hizmeti verebilmektedir.

1.b Anlaşma süresince sabit fiyat garantisi.

1.c Tüm kompresör parçalarının (orjinal veya OEM) uygun fiyatla temini.

1.d Bakımdan bakıma garanti uygulamasıyla yedek parça ve sarf malzemelerinde tasarruf.

1.e İstendiği takdirde tüm kompresörlerin bakım-onarım ve periyodik kontollerinin taşeronluğu.

1.f Basınçlı hava ile ilgili tüm diğer ekipmanlarla (Gazlı ve Silikajerli kurutucular, Hat Filtreleri, Şartlandırıcılar) ilgili servis ve yedek parça temini.


Genel Revizyon

REVİZYON NEDİR ?

Revizyonun kelime olarak, yeniden gözden geçirme, düzeltme, yenileme, yenilenme anlamına gelmektedir.
Kompresör Revizyonu ise aynı anlamdadır. YENİLEME, YENİLENME. Kompresörünüz belirli bir çalışma saati (15.000 ile 20.000) sonucunda verimini kaybetmektedir, iç aksamda kullanılan bazı parçalar işlevlerini yitirmektedir. Bu firmaya yüksek enerji maliyeti doğurmaktadır. Hatta bu maliyet bazen revizyon fiyatını bile aşmaktadır. Bu gibi durumlarda kompresörler hurdaya ayrılmakta ve yeni kompresör alımı yapılmakta. Ancak bu çözüm yüksek maliyetleri bulmaktadır. Bizim çözüm önerimiz tamamen farklıdır. Yeni kompresör alımının 1/4 oranında bir maliyetle elinizdeki kompresörü revize edelim (yenileyelim) ve ilk günkü verime ulaştıralım. Aşağıda revizyon sırasında yapılan işler yer almaktadır. Tüm sorularınıza seve seve cevap vermeye hazırız.

GENEL REVİZYON SIRASINDA YAPILACAK İŞLER:

* Vida grubundaki tüm rulmanların, conta, o ring’lerin yenisi ile değiştirilmesi.
* Rotor, housing gibi ana elemanların temizliği ve bakımı, gerekiyorsa onarımı
* Radyal ve aksiyal boşlukların tavsiye edilen ölçülere göre yeni spacer takılarak ayarlanması
* Rulman kapak keçelerinin yenisi ile değiştirilmesi
* Soğutucu radyatör veya cooler temizliği ve bakımının servis kiti yardımıyla yapılması
* Unloading valfin servis kiti yardımıyla bakımının yapılması
* Oilstop valfin servis kiti yardımıyla bakımının yapılması
* Min. Pres. Valfin servis kiti yardımıyla bakımının yapılması
* Checkvalve ve yayının yenilenerek değiştirilmesi
* Separatör, yağ filtresi ve yağın yenilerek değiştirilmesi, yağ kanalları ve separatör tank temizliğinin yapılması
* Hava filtresinin yenisi ile değiştirilmesi, hava kanallarının temizliğinin yapılması
* Kaplin / Kayış elemanlarının değiştirilmesi
* Titreşim takozlarının değiştirilmesi
* Regülasyon devresinin bakımı ve ayarlanması
* Revizyon sonrası ilk çalıştırmanın yapılarak teslim edilmesi
* İşçi sağlığı ve iş güvenliği tüzüğü madde 23’e göre kompresörlerin genel revizyon sonrası verilmesi zorunlu olan kompresör periyodik kontrol raporunun (test raporu) hazırlanması


Yedek Parça

İşletmenizde mevcut her marka kompresörünüz için yedek parça ihtiyaçlarınız stoklarımızdan anında teslim edilir.

* Separatör filtreleri
* Hava filtreleri
* Yağ filtreleri
* Panel Filtre
* Basınçlı hava filtresi
* Kompresör çekvalfleri
* Hidrolik yağ hortumları
* Selonoid valfler
* Kompresör kayışları
VE her marka model kompresörler için en iyi kalite ve uygun fiyatla kullanıcıya sunulan yedek parçalar, bakım ve revizyon garantimiz altındadır.

ÖNEMLİ !…
Kompresörlerinizi en uzun vadede ve en verimli şekilde kullanabilmeniz için doğru yedek parça kullanımı ve düzenli bakım gereklidir.

İkinci el kompresörlerimizi görmek için buraya tıklayın.
Kiralık Kompresörlerimiz Eklenecektir.
İşletmenizin mevcut hava tesisatında bakım, onarım ve yenileme yapılır. Hava tesisatı projelendirme, çizim ve kurulumu yapılır.
İşletmenize ait hava tanklarının kanunen zorunlu yıllık periyodik kontrolleri teknik personelimiz tarafından yapılmaktadır.
İşletmenizde mevcut olan basınçlı hava sisteminizin ölçümleri uluslararası test sertifikalarına sahip ekipmanlar tarafından ölçülmektedir. Fabrikanızın basınçlı hava ihtiyacı tespit edilerek gereken düzenlemeler yapılmaktadır.

Yakut Kompresör Servis olarak tüm kompresör sistemlerine invertör uygulaması ve enerji verimliliği uygulamaları yapmaktayız.

Basınçlı hava, üretim yapan işletmelerde kullanılır ve üretim maliyeti oldukça fazladır.Endüstride kullanılan elektrik enerjisinin %10’u basınçlı hava kompresörlerinde kullanılmaktadır.Bu nedenle kompresörlerde yapılacak enerji tasarrufu, işletmeler için çok fazla önem taşımaktadır.

Sisteme bağlanmış olan bir basınç sensörü basıncı sürekli ölçer ve ana motora bağlı olan motor kontrol cihazına analog bilgiler gönderir. Motor kontrol cihazı sahip olduğu özel yazılımı ile bu bilgileri değerlendirip, basıncı sabit tutacak şekilde motorun devri ile oynayarak kapasiteyi sürekli değiştirip kompresör ana motorunun optimumda çalışmasını sağlar ve enerji tasarrufunu maksimize eder.

* Kompresörün sürekli dengeli çalışmasından dolayı sistemin kullanım ömrü uzar. * Sisteme verilen hava sürekli dengeli olacağından pnömatik elemanların da ömrü uzayacaktır. * Sistem yüksek basınçta çalıştığında basılan havanın sıcaklığı artar, bu da yağ viskozitesini düşürür ve yağ hava ile birlikte sisteme giderek, kaliteyi bozar. Kapasite kontrolü yapılan kompresörler daha düşük basınçlarda çalıştıkları için bu ortadan kalkar. * Aynı zamanda basılan havaya yağ karışması yağ sarfiyatını artırmaktadır, kapasite kontrolü yapılan kompresörlerde yağ viskozitesi düşmediğinden yağ sarfiyatında azalma olacaktır. * Sistem daha düşük basınçta çalıştığında hava kaçaklarından dolayı oluşan kayıplar minimuma inecektir. * Sistemin bakım masrafları azalacaktır. * İlk kalkış anında çekilen çok yüksek demeraj akımları ortadan kaldırılmış olur. * Motora ani yüklenmelerin önüne geçilerek motorun ve rulmanların ömrü artırılmış olur. * Boşta çalışma anında kompresörün çekeceği enerji düşecektir. * Kompresör kapasite kontrolü toplamda %10 – %40 arasında enerji tasarrufu sağlayacaktır. * Yatırımın geri dönüş süresi işletme şartlarına göre 6-24 ay arasındadır.

Proje öncesinde kompresör de ki tüm akım, basınç, debi ve voltaj değerleri belirli bir süre boyunca ölçülür, net olarak kaç kW lık bir tasarrufun yapılabileceği hesaplanarak rapor halinde firmaya sunulur. Kompresör üzerinde invertör uygulaması uygun görülür ise proje aşamasına geçilir. Değerlendirme sonrasında proje başlangıç dosyası ile birlikte kompresörde gerekli değişikler yapılır ve invertör sistemi monte edilir.